پایان‌نامه‌ی تعطیلات شش و هشت ماتینه

این روزها که نسیم دل انگیز «تسخیر» وزیدن گرفته، متوجه شده‌ام که «ماتینه» هم در معرض تسخیر است. چند روز است که ماتینه مورد حمله قرار گرفته. آن هم از آن سوی مرزها، از سوی کشور دوست و همسایه «روسیه» که همیشه‌ی تاریخ لطفش شامل حال ما شده است. البته نیازی به تسخیر هم نبود. زیرا خودم در یک حرکت خودجوش ۶۸ روز پیش ماتینه را تسخیر کردم و بعد هم به نشانه‌ی اعتراض به خودم ماتینه را به حالت نیمه تعطیل در آوردم. البته رابطه‌ام را قطع نکردم و بالاخره چهار تا لینک هم می‌دادم.

در گذشته اینگونه بود که برای تجربه کردن کارهایی، فضایی مجازی درست می‌کردند و ابزارهایی مجازی می‌آوردند که بچه دق‌دلی‌اش را آنجا خالی کند. مثل همین بازهای بکش بکش، یا درشهربازی‌هایی که سوار ماشین می‌شوند و فرت و فرت به تیر و تار هم می‌زنند، یا تیراندازی با تفنگ‌های نوری یا حتی تفنگ‌های آبپاش!

حالا هکرها و حمله‌کنندگان اینترنتی شنیده‌اند که اینجا فضا مجازی است. اما این مجازی با آن مجازی توفیر دارد. باید به فکر یک «فضای مجازیِ» مجازی برای اینها باشیم که بروند بدون آنکه هزینه‌ای روی دست کسی بگذارند، هی وبلاگ و سایت هک کنند و پهنای باند را اشغال کنند و بعد هم بخورند!

در گذشته ماتینه را هک کردند. حفره‌ها را بستیم. آمدند شروع کردند به خوردن پهنای باند. البته باند ما پهنایش زیاد است و من تعجب می‌کنم که این پهنا را چگونه می‌خورند و اصلا چگونه در دهانشان جا می‌شود؟! اما خوب آدم که خوش اشتها باشد، می‌خورد، دو لپی هم می‌خورد.

به ناچار IP «پهنای‌باندخواران» را مسدود کردم و به لیست سیاه فرستادم.
ممکن است IP کسانی هم به اشتباه مسدود شده باشد. حتی IP خودم! اگر IP شما هم مسدود شده و این متن را در ایمیل‌، شبکه‌های اجتماعی، گوگل‌ریدر یا هر کجای دیگر می‌خوانید و هنگام مراجعه به ماتینه با این پیام روبرو شده‌اید:

Forbidden
You don’t have permission to access / on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

آی‌پی‌تان را به من اعلام کنید تا از لیست سیاه در بیاوردم.
حتی پهنای‌باندخواران هم می‌توانند این درخواست را بدهند. اما خوب باید بدانند که دیگر چیزی برای خوردن باقی نمانده و برای خوردن باید به جاهای دیگری بروند.

اما برای اینکه بدانید IP شما چه عددی است، روی این پیوند کلیک کنید. در صفحه‌ی مقصد IP شما با رنگ آبی و در اندازه‌ای بزرگ درج شده. همان را به من اعلام کنید.

والا من که خودم داوطلبانه خودم را تسخیر کردم و ۶۸ روز در اعتراض به خودم ماتینه را نیمه تعطیل اعلام کردم. حالا درست است که عدد تعطیلی ماتینه ۶ و ۸ است. اما خوب ما برای تسخیر یک چیزی هستیم در مایه‌های مالدیو و گینه‌ی بیسائو و امثالهم. حتما باندهای پهن‌تری برای اشغال کردن و تسخیر کردن و خوردن وجود دارد.

آنقدر صحبت از پهنا و خوردن و تسخیر شد که داشت یادم می‌رفت. از اینکه پیگیر حال من و ماتینه بودید و به روز نشدن‌مان را محکوم کردید، سپاسگزارم. اشک توی چشم آدم جمع می‌شود، واقعا!

پی‌نوشت
ای مزدور مجازی، خجالت، خجالت! | هک شدن پیشین ماتینه!
همزمان با ماتینه به عبید شاکی هم حمله‌ی خشمگینانه‌ی تسخیرخواهانه شد.

در این باره بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *